Abdullah Reha Nazlı tasarımcılığı

*Bu sayfa güncellenmekte

2013’DE “REHHA.COM Web Ajansı ve Tasarım Ofisi”ni ziyaret eden karikatürist Mehmet Özdemir’in “Abdullah Reha Nazlı” tasarımı

Tasarım konusunda, mühendislik-reklamcılık karışımı bir fikre sahibim. Benimki “grafik tasarımcılık” değil “tasarım mühendisliği” gibi bir şey. Zira hiç eline tasarım için kalem alamayacak biri olarak bir çocuk kitabı serisinin resimlerini çizdim. Zira her teknolojiye kolayca adapte olup işi bilgisayara yaptırarak hayatımı kazanmaya alıştım. Bir alanda en iyisi olmaktansa her şeyi yeterince kullanabilen biri olmak benim için hayatta çok işlevsel olmuştur.

Kapak tasarımı, Mizanpaj, Kitap görselleri

Video tasarım

Videolarım, fotoğraflarım, tasarımlarım Kütahya şehir meydanında, panolarda, reklam çalışmalarında, haber sitelerinde pek çok kez paylaşılmıştır. Bunlar grafik ajansımın olduğu ve basın danışmanlığı yaptığım yıllarda başlasa da hala çoğu çalışma bir yerlerde kullanılmaya devam etmektedir.

Eğitim videoları

Grafik tasarım, 3D tasarım, web tasarım öğreten videolarım 2 milyon dakikadan fazla izlenmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=OJHfFTkDe8E

Fotoğrafçılık

Tasarım ofisi, web tasarım ajansı, grafik stüdiosu, medya merkezi işletmiş biri olarak bugüne kadar yüzlerce web sitesi, grafik çalışması, video tasarımı gerçekleştirdim. İçlerinde resmi kurumlardan şirketlere, belediye başkanlarından milletvekillerine, işletmelerden yardım kuruluşlarına kadar pek çok çalışma gerçekleştirdik.

Kimi insan kendini yazmaya verip harika eserler ortaya çıkarır. Kimi fotoğrafı sanat boyutuna getirir, bir başkası tasarladığı bir işletmeden paralar kazanıp başkalarını tasarlar. Ben aşağıdaki gibi bir fotoğrafa baktığımda şunu görüyorum: beş yıldır kendi suladığım, raflarını kendim çaktığım, kendim işlettiğim bir işletmenin bahçesinde, o işletmenin kendimin tasarladığı ayracının arasında olduğu, kendi seçtiğim bardağın ve kahvenin yanında, fotoğraf makinem. Ve bunlar kendi yazdığım, kendi mizenpajını yaptığım, kendi tasarladığım, kendi kapak tasarımını yaptığım bir kitabın yanında. Hiçbiri profesyonel değil ama hepsi istediğim gibi. Hiçbir alanda kusursuzluğa erişmedim ama hiçbiri için de başkasının keyfini beklemedim.

 921 ,  1