3D Tasarım

2009’da yılında Blender ve 3DsMax ile uğraşmaya başladım ancak SketchUp’ı keşfetmemin ardından onları bıraktım. SketchUp ile çok özel bir hikayemiz var. Google, SketchUp’ı alıp tanınır yapmadan önce ben bu şahane programı keşfetmiştim. Hatta öyle ki, internette programın ismi aratıldığında çıkan birkaç isimden biriydim. YouTube’dan ders izlemenin popüler olmadığı yıllarda SketchUp derslerim 125 bin kez izlenmişti, Türkiye’nin her yerinden yorumlar almıştı. Üniversite öğrencisi iken bir diziden, bazı mimarlık firmalarından, Türkiye’nin en büyük gıda firmalarından çizim hizmeti teklifleri aldım. Çizdiğim bazı şeyler aynen uygulandı. Bugün sadece gerekli durumlarda kullandığım arka planda kalmış bir yeteneğim olarak duruyor. Bugün az kullansam da gerçekten hayata geçirilen projeler için çalışmaları kendim yapma ve olacak olanı şekillendirme fırsatım oluyor.

Kütopya projesi Level design

Projenin level tasarımlarının tamamı tarafımdan gerçekleştirilmiştir.

Kütopya projesi SketchUp çizimleri

Projedeki çizimlerin %10’u tarafımdan gerçekleştirilmiştir.

Gıda fabrikası tasarımları

Bir gıda mühendisi olarak, spesifik bir uğraş olsa da çeşitli proje ve şirketler için 2009-2013 arasında 34 gıda fabrikası çizmiştim. Aşağıdaki video, sadece 2012 ve 2011 yılında yaptığım çizimlerden örnekler içeriyor.

Kütüphane Cafe

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezlerine kurulacak Kütüphane Cafe’yi, resmi makamların talebi üzerine ben tasarlamıştım. İlki Kütahya’da benim tasarımla açılmıştır. Burada da mevcut boşluk üzerine en az maliyet ile en ferah ve işlevsel tasarımı gerçekleştirdim. Tasarımımım aynısı bizzat uygulandı.

Kitap fuarı

Kütahya 1413 projesi

Bu projem için Kütahya’nın 600 yıl önceki halini tarih kitaplarında geçtiği şekilde modelledim. Kitabın da tüm çizimlerini gerçekleştirdim.

Kendin Yap Atölyesi

 1,359 ,  3